Zaburzenia równowagi

Problemy z zawrotami głowy i zaburzeniami równowagi ?

Nie lekceważ tego i umów się na wizytę w gabinecie Otolaryngologicznym prowadzonym przez dr. Kornelię Bernacką przy wsparciu Protetyka Słuchu – Anny Haśkiewicz-Muchy.

Podczas wizyty przeprowadzone zostanie specjalistyczne badanie – videonystagmografia (VNG) to jedna z najnowocześniejszych metod w leczeniu zaburzeń równowagi oraz zawrotów głowy. Dzięki niej możliwe jest diagnozowanie zawrotów głowy o różnym pochodzeniu.

 Podczas badania pacjent ma na twarzy specjalne gogle, w których zainstalowana jest specjalna kamerka. Śledzi ona ruchy gałek ocznych. Lekarz wykonujący badanie, na swoim monitorze widzi powstały wykres. To dzięki niemu możliwe jest wystawienie diagnozy. Podczas badania VNG drażni się błędniki, więc możliwe jest wystąpienie nudności, a czasem nawet wymiotów. W związku z tym – ten rodzaj badania błędnika przeprowadza się na czczo.

Badania tego nie można wykonać, jeśli w uszach i ich obrębie jest jakikolwiek stan zapalny. Należy także pamiętać o tym, że na 10 dni przed wykonaniem badania powinny zostać odstawione leki uspokajające.

Gabinet znajduje się w Poradni Nelmed w Opolu, przy ul. Aleja „Solidarności” 26

Dodatkowe informacje w zakładce „Gabinet”

 

Uwagi dodatkowe :

    • Na badanie VNG prosimy przeznaczyć ok. godziny czasu. Z tego względu konieczne jest wcześniejsze umówienie wizyty pod numerem 605 442 005.

    • Po badaniu pacjent nie powinien prowadzić samochodu; dlatego prosimy o przybycie z dodatkową osobą

    • Badania VNG wykonywane są wyłącznie komercyjnie. Koszt samego badania to 350 PLN. Badanie z wizytą to 500 PLN. Możliwa jest płatność kartą.